Będąc na Podhalu miłośnicy narciarstwa i snowboardu mogą poczuć się jak w raju. Mają bardzo szeroki wybór miejsc, gdzie mogą szusować na stokach i cieszyć się z białego, sportowego szaleństwa. Stoki są przeróżne, znajdzie tam miejsca dla siebie osoba, która zaczyna jeździć, półprofesjonalista i prawdziwy zapaleniec. W każdym z tych miejsc pracuje masa instruktorów, którzy pomogą w stawianiu pierwszych, narciarskich kroków. Dodatkowo, wszędzie można wypożyczyć sprzęt narciarski, więc jeśli ktoś nie ma własnego – nic się nie dzieje. Najważniejsze to pamiętać o utrzymaniu pozycji zjazdowej, poznać co to jazda pługiem czy skręt odskokowy i można jechać w dół… Oj, chyba jednak za szybko – trzeba jeszcze poznać techniki hamowania 🙂
KARNETY
Podczas wyjazdu już od drugiego dnia pobytu możesz korzystać z bezpłatnych transferów na stoki narciarskie. Możesz pogodzić jeżdżenie na nartach z uczestniczeniem w naszych aktywnościach fakulatywnych. W takim przypadku najlepiej zaplanować jeżdżenie na nartach na środę czwartek i piątek. Transfery na poszczególne stoki będą odbywały się wg grafiku:
GRAFIK
NIEDZIELA
Małe Ciche / Murzasichle
PONIEDZIAŁEK
Harenda
WTOREK
Gubałówka
ŚRODA
Szymaszkowa
CZWARTEK
Rusiński
PIĄTEK
Kasprowy / Kotelnica Białczańska
KARNETY
KARNET 3 Z 5 – polecany przez nas!
Obejmuje wejście na stoki Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej i Poronina w 3 dowolne dni z 5.
CENA ZA OSOBĘ: 485 zł
KARNET SUPER TATRY
Obejmuje wejście na stoki Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej i Poronina w 3 dni jeden po drugim.
CENA ZA OSOBĘ: 470 zł
WEJŚCIÓWKI JEDNODNIOWE
KASPROWY 130 zł (bez wjazdu kolejką)
SZYMASZKOWA 170 zł
WITÓW 170 zł
HARENDA 170 zł
SUCHE 170 zł
RUSIŃSKI 170 zł
Transfery na poszczególne stoki mogą ulec zmianie ze względu na ruch turystyczny, zatłoczenie lub warunki atmosferyczne.
Ceny karnetów mogą ulec zmianie niezależnie od nas, źródło tatrysuperski.pl.
Karnety można rezerwować samemu lub za pośrednictwem naszego ambasadora.
STOKI W ZAKOPANEM
POLANA SZYMOSZKOWA
Polana Szymoszkowa to stacja narciarska, której niezaprzeczalnym atutem są przepiękne widoki na panoramę Tatr. Dla narciarzy i snowboardzistów dostępne są dwie koleje linowe.
Duża kolej sześcioosobowa biegnąca na szczyt Gubałówki to propozycja dla wprawnych w zjeździe oraz turystów żądnych widoków. Przy górnej stacji znajdują się bary i restauracje z panoramicznym widokiem. Długość trasy w poziomie – 1291 m.
Mniejsza kolej biegnąca do połowy stoku to idealna propozycja to początkujących adeptów sportów zimowych, którzy w bezpieczny sposób chcą szkolić swoje umiejętności. Przy dolnej stacji kolei znajduje się KidsPark Szymoszkowa, a w nim taśma dla najmłodszych narciarzy i snowboardzistów. Pod fachowym okiem instruktora dzieci mogą po raz pierwszy stanąć na jednej lub dwóch deskach i poprzez zabawę rozpocząć swoją przygodę ze sportem na śniegu. Długość trasy w poziomie – 360 m.

KASPROWY WIERCH
W zimie Kasprowy Wierch stwarza możliwości do uprawiania narciarstwa i snowboardu. Oprócz kolei linowej do dyspozycji narciarzy są dwie koleje krzesełkowe w kotle Gąsienicowym i Goryczkowym. Świetnie przygotowane trasy narciarskie oraz bliskość gór przyciąga tu rzesze miłośników białego szaleństwa. Dla narciarzy PKL w rejonie Kasprowego Wierchu przygotowuje łącznie 14 km tras narciarskich na naturalnym śniegu. Trasy w rejonie Kasprowego Wierchu posiadają homologacje FIS do rozgrywania zawodów.

HARENDA
Ośrodek narciarski Harenda położony jest na południowo-wschodnich zboczach Rafaczówki stanowiącej przedłużenie grzbietu Gubałówki. Narciarze mają tu do dyspozycji łącznie 6 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Na terenie ośrodka znajduje się : 4-osobowa kolej krzesełkowa z długością trasy 650m, 4 wyciągi orczykowe z długościami 250m, 320m, 470m, 520m, 2 taśmy dla dzieci, a nawet lodowisko.
Stok jest oświetlony (czynny do godz. 21.00) i posiada system sztucznego naśnieżania. Trasy na Harendzie przeznaczone są zarówno dla początkujących (3 trasy zielone), jak i doświadczonych narciarzy. Dla tych drugich szczególnie atrakcyjna jest trasa czarna, na której rozgrywane są międzynarodowe zawody FIS.

GUBAŁÓWKA
Gubałówka jest doskonałym obszarem do uprawiania narciarstwa. Tereny narciarskie skupione są na południowych i wschodnich zboczach. Trasy zjazdowe są sztucznie naśnieżane i częściowo oświetlone, czynne są liczne wyciągi narciarskie. Można tu pod okiem instruktorów rozpocząć naukę jazdy lub doskonalić swoje umiejętności.
Trasa główna z Gubałówki: różnica wysokości: 300 m, długość: 1600 m, skala trudności: średnio trudna
Górna polana Gubałówki: różnica wysokości: 70 m, długość: 300 m, skala trudności: łatwa

KALATÓWKI
Obok Hotelu Górskiego PTTK Kalatówki zlokalizowany jest orczykowy wyciąg narciarski. Wyciąg o długości 400 m znajduje się w Suchym Żlebie. Warunki naturalne stoku sprzyjają długiemu utrzymywaniu się naturalnej pokrywy śnieżnej. Stok łatwy do jazdy, utrzymywany ratrakiem. Dysponują wykwalifikowaną kadrą instruktorską. W Hotelu znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz serwis. Dla dzieci przygotowane jest przedszkole narciarskie.
UGORY
Dwa wyciągi orczykowe o długości 350 i 400 metrów. Na terenie ośrodka znajduje się szkoła narciarska, a także wypożyczalnia nart i snowboardu.
GIGANT NA NOSALU
Wyciąg narciarski Gigant zlokalizowane jest pod Wielką Krokwią w Zakopanem. Trasa przeznaczona jest dla początkujących narciarzy i snowboardzistów. Niewielkie przewyższenie i szeroki stok wydają się być idealne do stawiania pierwszych kroków na jednej bądź dwóch deskach. Długość wyciągu 189 m, długość trasy narciarskiej 181 m. Trasa bardzo łatwa dla początkujących i dzieci.

POD KROKWIĄ
Wyciąg narciarski Pod Krokwią usytuowany jest pod słynną skocznią narciarską „Wielka Krokiew” tuż przy Tatrzańskim Parku Narodowym. Jest to wyciąg dla początkujących narciarzy i dzieci o długości 180 m. Atutem jest duża przestrzeń, która daje poczucie bezpieczeństwa i komfort podczas stawiania pierwszych kroków na nartach i snowboardzie. Do dyspozycji narciarzy jest tu również wypożyczalnia sprzętu i mini gastronomia oraz instruktorzy narciarstwa. Stok jest sztucznie dośnieżany, ratrakowany i oświetlony.

STOKI W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ
KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA
Kotelnica Białczańska to największy ośrodek narciarski na Podhalu zlokalizowany w Białce Tatrzańskiej. Na jego terenie znajdziecie 14 kilometrów profesjonalnie przygotowanych tras o różnym stopniu trudności, o długościach od 110 m do nawet 1900m. W tym miejscu każdy fan białego puchu znajdzie coś dla siebie.

RUSIŃSKI
Stacja narciarska Rusiń-Ski zlokalizowana jest na Wierchu Rusińskim w Bukowinie Tatrzańskiej. Oferuje doskonałe warunki do uprawiania białego szaleństwa. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów pozostaje sześcioosobowa i czteroosobowa kolej krzesełkowa, dwa wyciągi orczykowe, babylift (wyciąg taśmowy dla najmłodszych), a także tor do snowtubingu – zjazdy na oponkach. Znajdziecie tam również wyciąg szkoleniowy oddzielony od głównej trasy, co zapewnia bezpiczeństo osób poczatkujących. Długości tras narciarskich to 120m, 220m, 500m, 900m, 1200m.

GRAPA LITWINKA SKI
Grapa Ski to rodzinny Kompleks Narciarski, położony dokładnie na przeciwko Kotelnicy Białczańskiej – we wsi Czarna Góra. Składa się z 4 tras zjazdowych – szybką 4 – osobową kolej linową, dwa orczyki 400 i 120 metrów oraz 2 taśmy przewożące najmłodszych i początkujących narciarzy. a jego malownicze położenie na górze Litwinka stanowi dodatkowy atut.

OLCZAŃ-SKI
Olczań-SKI to kompleks 4 wyciągów narciarskich zlokalizowanych w samym centrum Bukowiny Tatrzańskiej. W jego skład wchodzą 3 wyciągi orczykowe (długość zjazdu 300-400m) oraz 1 kolej krzesełkowa (długość zjazdu 500m). Dobrze przygotowane, ratrakowane i dośnieżane trasy narciarskie czekają na wszystkich, którzy uwielbiają białe szaleństwo.
Znajdują się tutaj trasy łatwe i o średnim poziomie trudności, które świetnie sprawdzą się zarówno dla zaawansowanych narciarzy jak i początkujących oraz dzieci.

JURGÓW SKI
Stacja narciarska JURGÓW SKI oferuje 7 tras narciarskich, łącznie 4,5 km tras, zróżnicowanych pod względem trudności, nachylenia oraz długości. Kolej linowa 4 os. o długości 760m, druga kolej linowa 4 os. o długości 705m, wyciągi narciarskie talerzykowe o długościach : 640m, 370m, 200m, 12 m.

KANIÓWKA BUKOWINA TATRZAŃSKA
Stacja narciarska Kaniówka to kompleks 5 wyciągów narciarskich w górnej części Białki Tatrzańskiej. Jest częścią największego na Podhalu kompleksu narciarskiego Kotelnica Białczańska. To, co wyróżnia tą stację, to przede wszystkim rodzinna atmosfera oraz liczne atrakcje dla najmłodszych. Jest tutaj kolej krzesełkowa 4 osobowa o długości 450 m, a także wyciągi orczykowe o długościach : 120m, 190m, 365m, 430m.

INNE OKOLICZNE STOKI
U GRULOKA – PORONIN
Na terenie ośrodka znajduje się własny, nowoczesny wyciąg narciarski (orczykowy). Trasa narciarska (250m) jest ratrakowana i oświetlona, aby można było szusować również w godzinach wieczornych. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, jest sztucznie naśnieżana.

STACJA NARCIARSKA MURZASIHLE
Stacja zawiera sześć wyciągów orczykowych o długości od 180 do 350m, ozróżnicowanym stopniu trudności. To idealne miejsce dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi. Ponadto na terenie obiektu jest również wyciąg taśmowy SunKid o długości 85 m służący nie tylko początkującym narciarzom, ale również osobom zjeżdżającym na sankach.

WYCIĄG NARCIARSKI HAJDUK
Stacja narciarska oferuje trzy stoki, duży o długości około 400m i zróżnicowanym stopniu trudności, średni oraz mały – typowo szkoleniowy, bardzo łatwy, w sam raz dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi. Wszystkie trasy są naśnieżane, oświetlone oraz codziennie przygotowywane przez ratraki.

STACJA NARCIARSKA MAŁE CICHE
Stacja narciarska oferuje nowoczesną czteroosobową kolej krzesełkową o długości 1300m i różnicy wzniesień wynoszącej ok. 220m. oraz dwa wyciągi orczykowe.

STACJA NARCIARSKA SUCHE
Stacja narciarska zawiera Nowoczesna, czteroosobową kolej krzesełkową, która przewozi narciarzy na trasę o długości 780m, średnim i różnicy wzniesień wynoszącej 137m. Stacja Narciarska znajduje się 1,5 km od Zakopianki i 6 km od Zakopanego.

Można powiedzieć – wybór od „a do z”, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Mówi się też, że jak ktoś się raz odważy i spróbuje zjechać to nie chce się potem ściągać butów i nart z nóg – tak wciąga ten sport. A Podhale jest wręcz idealnym miejscem, aby taką pasję dalej rozwijać. Kijki w ruch i do zobaczenia na stoku !