CZŁOWIEK JEDZIE NA NARTACH Z WYSOKOŚCI 140m I WZBIJA SIĘ W POWIETRZE Z PRĘDKOŚCIĄ PONAD 100 km/h. TO CZYSTE SZALEŃSTWO MOGLI WYMYŚLIĆ TYLKO GÓRALE!
Wielka Krokiew to kolebka tego sportu i każdy Polak powinien ją zobaczyć z bliska. Jak jest na samej górze dowiecie się zaraz po wjeździe. Odwiedzicie też Muzeum Kamila Stocha, a nasz ambasador opowie ciekawostki o sportach zimowych.



SZCZEGÓŁY PROGRAMU©

Wielka Krokiew
25 marca 1925 roku Stanisław Gąsienica – Sieczka ustanowił pierwszy rekord skoczni skacząc 36 m. Dziś brzmi to zabawnie przy obecnym rekordzie skoczni jakim jest 147 m Yukiya Satō. Skok Gąsienicy był jednak najważniejszy bo to on zaszczepił ducha rywalizacji w skokach narciarskich całej Polsce.

Belka startowa
Wjedziemy wyciągiem krzesełkowym na samą górę Wielkiej Krokwi, żeby stanąć dokładnie w tym samym miejscu co zawodnicy przygotowujący się do skoku. Spojrzenie w dół wywołuje tylko jedno uczucie – ogromny podziw dla odwagi narciarskich skoczków.

Muzeum Kamila Stocha
Po epoce Adama Małysza wydawało się, że już nikt nie skradnie serc kibiców skoków. Zrobił to ten młody człowiek z Zębu, sąsiadującego z Zakopanem. Pięciokrotny olimpijczyk. Trzykrotny indywidualny mistrz olimpijski (dwa tytuły w 2014 i jeden w 2018) oraz drużynowy brązowy medalista olimpijski z 2018. Góralska krew zrobiła swoje.
Nie jesteśmy pośrednikiem, jesteśmy bezpośrednim organizatorem i autorem naszych aktywności fakultatywnych.
Aktywności NA BIAŁEGO MISIA©, NA SZLAK©, NA SKOCZNIĘ©, NA SZCZYT SZCZYTÓW©, NA BANIE U GÓRALA© zawierają autorski sposób wykonania i są ściśle chronione prawem autorskim.

Ludzie podróżują w oparciu o trendy promowane przez social media. Zaspokajają ich ładne zdjęcia, zaliczenia lokalizacji. Patrzą, ale nie przyglądają się, słyszą, ale nie wsłuchują się, przechodzą obok, ale nie przystają na chwilę.
Ruch i wiedza to cenne połączenie, które jest tak ważne w życiu człowieka w każdym wieku. Bo przecież o to chodzi by trenować ciało i umysł jednocześnie.
Jesteśmy za połączeniem lekkiej rekreacji ruchowej ze zdobywaniem przyjemnie podanej wiedzy. Za poruszaniem wszystkich zmysłów, nie tylko wzroku. Za świadomym przebywaniem w miejscach, do których się udajemy.
Za korzystaniem z odpowiednich ludzi kipiących od wiedzy i chęci by się nią podzielić.
Ogłoszenia, reklamy, cenniki i inne informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów KC, lecz są zaproszeniem do zawarcia umowy.